Welcome, visitor! [ Login

 

Üniversiteli Escort Dilek

  • Listed: 7 Mayıs 2020 06:02

Description

Kistler aslında kabarcıklara benzeyen sıvı dolu torbalardır. Nemae çağındaki kadınların genellikle kistleri olacaktır. Kistler uterusun her iki tarafında iki tonsil büyüklüğünde büyümeye benziyor. Bununla birlikte, kadın hormonlarından ikisi olan östrojen ve progesteron arasında denge eksikliği nedeniyle, kistadenoma kistleri, endometrioma kistleri ve dermoid kistler gibi bazı olağandışı kistler vardır. Çoğu durumda, zarar vermezler ve kendi başlarına bırakmazlar. Ne arayacağınızı biliyorsanız, erken bulunabilen birçok yumurtalık kisti belirtisi vardır.

Birçok kadında, yumurtalık kistleri herhangi bir spesifik semptomla sonuçlanmaz. Aktif olmayan tümörlerin herhangi bir semptom göstermesi olası değildir. Bu, kistin çok küçük olduğu durumlarda kesinlikle geçerlidir. Bazı hormonlar üreten tümörler bazen belirli semptomlara yol açabilir. Dişileştirici tümörü olan kadınlarda menopozdan sonra bile kanama başlatılabilir. Ergenlik için hala çok genç olan yumurtalık kistleri olan kızlar erken kanamaya başlayabilir ve göğüs ve saç yetiştirebilir. Bazı durumlarda, kistler büyür ve genişledikçe karnın şişmesine neden olur. Bu durumda, kadın mesane ve bağırsaklar üzerindeki ek baskı nedeniyle sıklıkla tuvalete gider. Böyle bir durumda, yumurtalık kistlerinin bu kadar kritik bir göstergesi ihmal edilmemelidir. Kafaka endikasyonlar cinsel ilişki sırasında ağrı içerir. Yumurtalık kistlerinin bir başka yaygın semptomu, şiddetli veya düzensiz dönemlerin ortaya çıkmasıdır.

Bir kadının bilmeden uzun süredir kisti olması mümkündür. Birçok yumurtalık kistinde semptom bulunmaması nedeniyle, bunlar genellikle sadece ultrason muayeneleri sırasında veya başka nedenlerle yapılan rutin muayeneler sırasında ortaya çıkar. Bir kadının aktif olarak erkeksi bir tümörü varsa, o zaman periyotlar durabilir ve daha derin, daha derin bir ses, genişlemiş klitoral ve yüz boyutları gibi erkeksi bir karakter gelişmeye başlayabilir. Bununla birlikte, kist kök üzerinde geliştiyse ve kök büküldüyse, şiddetli ağrıya, hızlı kalp atışına ve kusmaya da neden olabilir. Bu kritik duruma büküm denir ve hemen harekete geçilmesini emreder. Anormal karın şişkinliğiniz varsa doktorunuza veya kliniğinize başvurun. Bir kist bozulursa, mağdur üzerindeki etkiler kistin içeriğine ve enfeksiyon veya kanama miktarına bağlı olacaktır. Kırılan bir kist genellikle ağrıya neden olur, ancak burulma ile aynı miktarda olması gerekmez.

Yumurtalık kistlerinin ve semptomlarının uzun süreli rahatlamasını sağlamak için sadece bütünsel bir yöntem kullanılabilir. Annenesel tıp, yumurtalık kistlerinin tedavisinde iyi çalışmaz, çünkü sadece ağrılı semptomlardan kurtulma getirir. Soruna uzun vadeli bir çözüm sunmasalar da, doktorların yumurtalık kistleri ile karşılaştıklarında reçete edebileceği birkaç ilaç vardır. Birçoğu da hoş olmayan yan etkilere neden olur.

Yumurtalık kistlerinin güvenilir tanısı için yumurtalık kistlerinin benzersiz bir özelliği yoktur. Bazı durumlarda hiçbir belirti yoktur. Kafaka durumlarda, semptomlar ektopik gebelik, pelvisin enflamatuar hastalıkları ve endometriozis ile kendini gösterir. Apandisit ve divertikülit gibi görünüşte ilgisiz olan diğer hastalıkların da yumurtalık kistleri gibi görünen semptomlara ve endikasyonlara neden olduğu gösterilmiştir. Bununla birlikte, yukarıdakilerin bazılarına dikkat etmek gerekir. Yumurtalık kisti torsiyonunun klasik semptomu, ateş ve bulantı eşliğinde yoğun karın ağrısıdır. Yumurtalık kistlerinin bir başka yaygın semptomu, dönem ağrısı veya tıbbi atamaları, dismenore olarak da bilinen menstrüel kramplardır. Belirli bir seviyeye kadar süre boyunca normal ağrı olabilir, ancak bazı hastalar normal olan yüksek bir ağrı seviyesini kabul eder. Kötü adet krampları, yumurtalık kistlerine zarar dahil olmak üzere diğer bozuklukları gösterebilir.

Yumurtalık kistleri için endikasyon, menstrüasyondan hemen önce veya hemen önce pelviste ağrı gibi alt sırttan uyluklara yayılan kalıcı mat zonklama ağrısıdır. Yumurtalık kistleri ile ilişkili diğer semptomlar arasında kusma ve ateş ve ağır veya tam bir mide hissi bulunur. Bu semptomlar bazı durumlarda çok sayıda olabilir ve diğerlerinde tamamen olmayabilir. Erken aşamalarda, yumurtalık kistlerinin kurbanları hafif ağrı veya dolgunluk hissi gösterir. Yumurtalık kistlerinin varlığı, cinsel ilişki sırasında ağrı ile de işaret edilebilir. Bağırsaklara basınç uygulandığında veya bağırsak hareket ederken delici ağrı da şüphe ile tedavi edilmelidir. Ek olarak, sıklıkla meme hassasiyeti, bulantı ve kusma gibi hamilelik belirtileri olarak kabul edilen semptomlar aslında yumurtalık kistlerini gösterebilir. Yukarıdaki semptomlardan herhangi birini fark ederseniz, en iyi plan sertifikalı bir jinekologdan tavsiye almaktır.

İstikbalteki yumurtalık kistlerini düzeltmek ve önlemek için, daha mantıklı bir seçim, yumurtalık kistlerinin kalıcı olarak iyileştirilmesine ve çıkarılmasına izin veren bütünsel bir tedavidir. Yumurtalık kistlerini tedavi etmek veya yönetmek için birkaç seçenek olmasına rağmen, bazıları altta yatan hastalığı çözmek yerine sadece ağrılı semptomları hafifletmeye odaklanır. Bütüncül bir çözüm, bugün ve gelecekte yumurtalık kisti enfeksiyonundan kurtulmanın en hızlı ve en güvenli yoludur.

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply