Welcome, visitor! [ Login

 

Bozkurt Beyaz Tenli Escort Şengül

  • Listed: 30 Mayıs 2020 05:13
  • Expires: This ad has expired

Description

1940’lı yıllarda kadın modası, tasarım, tekstil ve dekoratif malzemeler alanında büyük kısıtlamaların yaşandığı bir dönemdi. Savaş, giyim tasarımını basit olmaya zorladı, ancak aynı zamanda yeni malzemeler kullanabilecekleri ve icat edebilecekleri şeyler ile yaratıcı olmaya zorladı. 1940’lar, çoğu hala bugün olan yeni kadın moda buluşlarını getirdi.

  1. Kemer. Kırk yıl önce, dişil şekil metal korselerden yapılmıştır. 1940’larda kemer bir tür göbek iç çamaşırı olarak icat edildi. Kalçaların ortasında kendini şekillendirdi ve moda modları ile birlikte pürüzsüz bir kum saati silueti yarattı. Kemer rahatsız oldu ve sonunda naylon çorap ya da hiç şekillendirilebilir iç çamaşırı ile değiştirildi. Bugün, kemer vücut şekillendiricileri, kontrol çorapları, iç çamaşırları ve diğer iç çamaşırları ve pürüzsüz iç çamaşırlarıyla geri döner. Adler değişmiş olabilir, ancak bu giysiler sadece güncellenmiş örme kayışlarla kaplıdır.
  2. Kama ayakkabı. Savaş deri ve ahşap gerektiriyordu, bu yüzden ayakkabı tasarımları yaratıcı olmak zorundaydı. Çözelti mantardı. Mantar tabanı ayakkabıların topuklarında kullanıldı ve daha sonra ağa veya sürüngenlerden güzel bir bezle sarıldı. İktisatk ve güvenli bir topuk pompası olarak kabul edilen daha yüksek bir topuğa izin verildi. Bugün, bilge gelip gidiyor, özellikle yaz aylarında, kamaların plajlara düştüğü zaman.
  3. yapay ipekEğer bilmiyorsan Rayon sentetik bir maddedir. 1940’larda icat edildi ve çok popüler oldu. O zamana kadar giysiler yün, ipek ve pamuktan yapılmıştı. Savaş için ipek ve pamuğa ihtiyaç duyuldu, bunun yerine Rayon kullanıldı. İpek kadar hafif veya yün kadar ağır olabilir. Bugünün ipeği bugün ince kumaşlarda, özellikle yaz aylarında kullanılmaktadır.
  4. naylon çorapKırk yıl önce kadın çorapları ipekten yapılmıştı. Fazla hassaslardı ve sık sık onarım ve el yıkamaya ihtiyaç duyuyorlardı. Dupont daha sonra naylon icat etti ve böylece “naylon çoraplar” çorap markası oldu. Bugün, naylon hala her türlü çorap ve tekstil yapımında kullanılmaktadır.
  5. Işıkmuarlar. 1940’ların yeni icatları sayesinde, kadınlar düğmeli, fermuarlı veya bağcıklı giysiler yerine fermuarlanabilir.
  6. Plastik. 1920’lerden beri çeşitli plastik formları var olmasına rağmen, 1940’lara kadar gerçekten modanın merkezi haline gelmediler. Mücevherler Bakalit plastikten büyük renklerde yapılmıştır. Çantalar, makyaj çantaları ve ev eşyaları Lucite’den yapılmıştır. Bu plastik isimleri tanımayabilirsiniz, ancak eminim ki plastik, sevimli tokalardan fermuarlara, çantalara kadar her yerde modadır.
  7. Omuz pedleri. Seksenlerin omuz çantaları kullanmanın ilk on yılı olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında, 1940’lardan çok daha geriye giderler, ancak kadınlar için ortak bir moda aksesuarı olarak 1940’lar ilkti. Askeri bir his için omuzlarından kurtulmak için elbiseler, yelekler ve bluzlarda omuz yastıkları kullandılar. 80’ler kırkların modasından güçlü bir şekilde etkilendi, bu nedenle omuz yastıkları şık bir şekilde geri döndü.

  

119 total views, 1 today

  

Listing ID: 9275ed4279294ce2

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply