Welcome, visitor! [ Login

 

Baklan Elit Escort Handan

  • Listed: 10 Haziran 2020 15:05
  • Expires: This ad has expired

Description

Gazeteler, haber alma, güncel olayların paylaşılması ve analiz edilmesindeki rolleriyle tanınırlar. Svaziland’da haftada bir veya daha fazla gazete okuyan yaklaşık 600.000 kişi var ve en fazla okuyucuya yerel gazeteler hakim.

Krallığın en eski gazetesi Times of Svaziland, haftada yaklaşık 500.000 okuyucu ile haftalık en yüksek okunabilirliğe sahip. Bunu Times gazetesi grubunun bir parçası olan Sunday Times, Swazi gözlemcisi ve Swazi haberleri The Weekend Observe izliyor. Svaziland’ın en iyi okuyucusuna komuta eden Güney Afrikalı gazeteler arasında Sowetan ve Sunday Times sayılabilir.

Gazeteler, krallık ile çeşitli yerlerden temin edilebilir. Bu, evde, işte, halk kütüphanelerinde, okullarda, resepsiyonlarda, kliniklerde, toplu taşıma araçlarında vb. Bu, gerçekte dağıtılanlardan daha fazla kişi tarafından yalnızca bir kopyanın okunduğu anlamına gelir. Bütün yerel gazetelerde kopya başına okuyucu sayısının ortalama 4 RPC olduğu tahmin edilmektedir.

Krallığın 4 ilçesinde okuyucular açısından, Hhohho’nun başında Manzini, Lubombo ve Shiselweni geliyor. Erkekler daha büyük yaşlarda okurken, genç kadınlar erkeklerden daha fazla okur. Svaziland’daki gazete okuyucuları 25-44 yaşları arasında en yüksek seviyededir ve 35-44 yaşları arasındaki erkekler en yüksek gazete okurlarıdır.

Svaziland merkezli bir tam hizmet hizmetleri pazarlama şirketi olan Knotell tarafından yapılan bir ankette, 35 ila 54 yaşları arasındaki erkeklerin genellikle Svaziland’daki eşlerinden daha çok gazete okudukları bulundu. 10 ila 24 yaş arasındaki genç kadınların erkek meslektaşlarından daha fazla okuyacağı muhtemeldir. Svaziland zamanları genellikle 25 ila 44 yaşları arasındaki tüm yaş gruplarında okunur. Times Pazar 35-44 yaşları arasında en çok okunan ikinci yaş grubudur. Rasatci Swazi, Sunday Times için Cume okuyucularıyla yarışıyor.

Bu bilgiler, http://www.infoshopswaziland.com adresinden ücretsiz olarak temin edilebilen Kitle Kitle Ölçüm Raporu’ndan (Swazi-MAMS) alınmıştır. Anket, krallığın tüm önemli bölgelerinde http://www.knotell.co.sz tarafından gerçekleştirildi. Svaziland gazete istatistikleriyle ilgili güncellemeleri kontrol etmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Listing ID: 3365ee4cf0abd26c

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply