Welcome, visitor! [ Login

 

Baklan Anal Escort Aliye

  • Listed: 5 Haziran 2020 15:03

Description

Makromineraller, vücudunuzun sağlığı korumak için ihtiyaç duyduğu yedi temel besindir. Bu önemli besinleri tüketmek söz konusu olduğunda çok iyi bir denge vardır. Yeterli miktarda yiyecek yemiyorsanız, birçok eksiklik belirtisine yol açabilirken, çok fazla yiyecek bir dizi aşırı dozda hoş olmayan semptomlara yol açabilir. Bu makalede, yedi makromineralin her biri için Tekliflen Günlük Ödenek (RDA) sağlayarak bu dengeyi bulmanıza yardımcı olacağım.

1) KALSİYUM:

Islaklandıkça vücudunuz daha az kalsiyum emer. Bu yüzden daha fazla yaşlanıyorsunuz. 0 ila 6 aylık çocukların günlük olarak bu makromineralerin 210 miligramını (mg) tüketmeleri önerilir. Bu RDA, 9 ila 18 yaş arası çocuklarda 1300 mg’a yükselir ve daha sonra 19 ila 50 yaş arasındaki yetişkinlerde hafifçe 1.000 mg’a düşer. 51 yaş ve üstü yetişkinlerin günde 1200 mg kalsiyum tüketmeleri önerilir. Kalsiyum için izin verilen üst sınır (TUL) günde 3000 mg’dır.

Bu BKAlara uyulmaması kalsiyum eksikliğine yol açabilir. Semptomlar kas kramplarını ve osteoporozu (azalmış kemik mineral yoğunluğunu) içerir. TUL’un aşılması, dehidrasyon, mide ağrısı ve kusmayı içeren olumsuz etkilere de sahip olabilir.

2) KLORÜR:

Çocuklar için RDA klorür 180 mg ile 300 mg arasındadır. Bu yetişkinler için 750 mg’a çıkar. Şu anda bu makromineral için TUL bulunmamaktadır. Klorür RDA’ya ulaşılamaması, kas krampları ve halsizlik de dahil olmak üzere bir dizi negatif eksiklik belirtisine yol açabilir. Klorür tüketimi için TUL olmamasına rağmen, aşırı yüksek seviyeler solunum güçlüklerine ve sıvı tutulmasına neden olabilir.

3) MAGNEZYUM:

Erkekler genellikle kadınlardan daha fazla magnezyum gerektirir. 0 ila 6 aylık çok küçük çocuklar günde 30 mg bu makromineral tüketmelidir. Bu RDA 9 ila 13 yaş arası çocuklarda 240 mg’a çıkarılır. 14 yaş ve üstü erkeklere günde 400 ila 420 mg magnezyum tüketmeleri önerilir. Aynı yaş aralığındaki kadınlar için günde 310 mg ile 360 ​​mg arasında magnezyum tüketilmesi önerilir. Olmamışile kadınlar daha fazla magnezyum gerektirir ve 350 mg ile 400 mg arasında bir RDA’ya sahiptir. Bu makromineral için TUL günde 1000 mg’dır.

Yeterli magnezyum almazsanız, kan, mide bulantısı, uyuşma ve halsizlikte daha düşük kalsiyum ve potasyum seviyelerine yol açabilir. TUL’u aşan magnezyum ile aşırı dozda ishal, yorgunluk ve mide krampları oluşabilir.

4) FOSFOR:

Gençler her yaştan en yüksek fosfor ihtiyacına sahiptir. 0 ila 6 aylık çocuklar için RDA 100 mg’dır. Bu gereksinim 4 ila 8 yaş arası çocuklarda günde 500 mg’a çıkarılır ve daha sonra ergenler için günde 1250 mg’a çıkarılır. 19 yaş ve üstü yetişkinlerin günde 700 mg fosfor tüketmeleri önerilir. Bu makromineral için TUL günde 4000 mg’dır.

Fosfor RDA tüketilmezse, anemiye (düşük alyuvar sayısı), enfeksiyon riskinin artmasına ve enerji seviyelerinin düşmesine neden olabilir. TUL’u aşarak bu makromineralin çok fazla tüketilmesi yumuşak doku kalsifikasyonuna (yumuşak dokularda kalsiyum biriktiği, sertleşmesine ve çalışmasını durdurmasına neden olan) ve mineral emilimini azaltabilir.

5) PASSASIUM:

Potasyum talebiniz yaşla birlikte artar. 0 ila 6 aylık çok küçük çocukların günde sadece 400 mg tüketmeleri gerekir. Bu RDA, 1 ila 8 yaş arası çocuklarda 3,5 ila 3,8 g’a yükselir. 19 yaş ve üstü yetişkinler günde 4.7 g potasyum tüketmelidir. Şu anda bu makromineral için TUL bulunmamaktadır.

Yetersiz potasyum, karışıklık, kuru cilt ve susuzluk gibi bir dizi olumsuz belirtiye neden olabilir. Bu makromineral tüketimi için TUL olmasa da, aşırı yüksek seviyelerin ishal, ülser ve kusmayı içeren olumsuz etkileri olabilir.

6) SODYUM:

Sodyum için RDA çoğu insan için 1600 mg ve yüksek tansiyonu olan insanlar için 1500 mg olarak ayarlanır. Bu makromineral için TUL günde 2300 mg’dır. Sodyum RDA alınmaması kafa karışıklığına, baş ağrılarına ve uyuşukluğa yol açabilir. Bu makromineralerin çok fazla olması sağlığınıza zarar verebilir ve sıvı tutulmasına, yüksek tansiyona ve uzuvların şişmesine neden olabilir.

7) KÜKÜRT:

Sülfürün resmi bir RDA’sı yoktur, ancak çoğu kaynak günde 800 mg ile 1000 mg arasında tüketmeniz gerektiğini önermektedir. Bu makromineralide ayrıca resmi TUL semptomu ve ilişkili aşırı doz belirtileri yoktur. Yeterli sülfür tüketilmemesi artrite (eklem iltihabı), dolaşım problemlerine ve cilt problemlerine yol açabilir.

Her makromineral için bir RDA almak, doğru bilgi olmadan göz korkutucu bir konu olabilir. Bu makaleyle, aşırı dozun hoş olmayan eksikliklerinden ve semptomlarından kaçınırken, her birini yeterli miktarda tüketmenizi sağlayabilirsiniz.

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply